Tickets & Membership Available From:

Permit Secretary
Thames Valley Angling
258 Kentwood Hill
Tilehurst
Reading
Berkshire
RG31 6DR

Tel: 0118 942 8249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Reading Fishing Club Fixture List 2016/2017

Date Match Type Venue Other Information
June
3 CLUB PRESENTATION NIGHT CALCOT GOLF CLUB 7 PM START
5 CLUB MATCH SOKE ROW (STACEYS)  
Results 1st P Budaji  26-0-0    2nd  M Hornblow  25-12-0    3rd  G Callaghan 15-8-0   4th  K Wilkins  13-2-0
5th  D Bosher  10-0-0     6th  T Holt 7-14-0   7th  M Vigor  7-6-0     8th  A Maybanks  6-6-0     9th A Thumwood  6-0-0   10th  J Ambrose  5-14-0     11th  S Tucker 2-3-0    J Berry  dnw
12 CLUB MATCH TAPPERNS LAKE (TAPPERNS TROPHY)
Results 1st  J Ambrose  13-14-0    2nd  K Wilkins  5-4-0    3rd  A Woolsey  1-15-0   4th  S Tucker  1-1-0
5th  G Callaghan 0-10-0     6th  B Tucker  0-8-0   7th  A Maybanks  0-3-0     8th  T Holt  0-2-0    8th  D Cox  0-2-0
8th  D Cox  0-2-0   8th  I Wilby  0-2-0   8th  PGodfrey  0-2-0    J Berry dnw    E Oates dnw    D Bosher dnw
M Hornblow dnw
19 CLUB MATCH LONGWATER LAKE DWYER SMITH CUP
Results 1st  K Wilkins  28-8-0    2nd  D Bosher  22-10-0    3rd I Wilby  16-4-0   4th  J Ambrose  5-12-0
5th  R Stephens  4-12-0     6th  A Maybanks   3-15-0   7th  PGodfrey  2-15-0     8th  A Woolsey  2-7-0
9th  G Callaghan  1-15-0  10th  P Budaji  1-0-0    M Hornblow  dnw    S Tucker  dnw    M Williams dnw 
26 TEAM MATCH MARSH FARM,SURREY AWAY V GODALMING A.S
July
3 RDAA MATCH RIVER KENNET  
10 CLUB MATCH KENNET BEAT 5 ‘B’ P.J JENNINGS CUP
Results 1st  B Tucker 3-5-0   2nd K Wilkins 2-14-0   3rd p.budaji 1-8-0   4th d.bosher 1-1-0   5th t.holt 0-12-0
6th A Maybanks 0-11-0   7th I Wilby 0-7-0   8th G Callaghan 0-5-0   9th J Baker 0-1-0
P Godfrey dnw   S Tucker dnw 
17 CLUB MATCH CHILD BEALE THAMES NORRIS GOBLET
Results 1st M Stanley 10-10-0   2nd S Lewis 10-2-0   3rd P Godfrey 6-11-0   4th J Ambrose 5-0-0
5th P Budaji 4-14-0   6th J Berry 4-8-0   7th T Littlewood 4-7-0   8th G Callaghan 4-1-0   9th M Hornblow 4-0-0
10th J Baker 3-5-0 11th K Wilkins 2-15-0   12th L Wilby 2-1-0   13th M Fairey 1-14-0   14th D Bosher 1-9-0
15th A Woolsey 1-5-0   16th A Maybanks 1-4-0   R Stephens dnw
24 CLUB MATCH CHILD BEALE THAMES JOE BAKER FLOAT ONLY CUP
Results 1st P Godfrey 10-10-0   2nd K Wilkins 8-2-0   3rd A Ivens 7-11-0   4th T Littlewood 7-1-0   5th J Thumwood 4-15-0   6th J Baker 4-6-0   7th L Wilby 3-5-0   8th J Ambrose 3-2-0   9th G Moss 2-14-0   10th T Holt 1-15-0   11th G Callaghan 1-10-0   12th A Maybanks 1-6-0   13th S Tucker 1-1-0   13th B Tucker 1-1-0   D Bosher dnw
31 CLUB MATCH CHILD BEALE THAMES J.B PARKER CUP
Results 1st G Callaghan 14-4-0   2nd K Wilkins 13-1-0   3rd P Godfrey 10-4-0   4th J Berry 9-11-0
5th T Littlewood 8-11-0   6th A Maybanks 8-6-0   7th J Ambrose 8-0-0   8th J Thumwood 7-13-0
9th M Hicks 7-9-0   10th G Moss 6-2-0   11th A Woolsey 5-7-0   12th P Budaji 5-5-0   13th B Tucker 4-3-0
14th J Baker 3-14-0   14th D Bosher 3-14-0   15th L Wilby 3-13-0   16th S Tucker 2-1-0
17th S Protheroe 0-10-0   A Thumwood dnw
August
7 RDAA MATCH RIVER KENNET  
14 CLUB MATCH KENNET BEAT 3 ‘B’ PHILL BERRY MEMORIAL CUP
Results 1st A Maybanks 2-2-0   2nd J Harding 1-15-0   3rd P Budaji 1-10-0   4th K Wilkins 0-15-0
5th P Godfrey 0-13-0   6th B Tucker 0-12-0   7th D Cox 0-8-0    8th M Hicks 0-7-0    9th G Callaghan 0-6-0
21 BBQ MATCH CHILD BEALE THAMES BBQ MATCH TROPHY
Results 1st  A Clark 11-6-0   2nd K Wilkins 10-13-0   3rd G Callaghan 10-12-0   4th T Holt 10-6-0
5th T.Wjcik 10-4-0 6th P Godfrey 10-1-0   7th J Berry 9-14-0   8th M Hornblow 7-11-0   9th T Littlewood 7-10-0
10th M Hicks 7-6-0   11th B Recki 5-10-0   12th S Lewis 4-12-0   13th S Tucker 4-6-0   14th D Cox 4-2-0
15th J Ambrose 4-1-0 16th L Kemp 3-11-0   17th P Budaji 3-3-0   18th D Bosher 2-13-0   19th A Maybanks 2-7-0
20th B Tucker 1-12-0   A Ivens dnw
28 TEAM MATCH CHILD BEALE THAMES HOME V TRBL
Results 1st A Clark (rfc) 60-15-0   2nd P Leek (trbl) 23-11-0   3rd T Tibble (trbl) 16-2-0   4th J Ambrose (rfc) 11-7-0 Reading Fishing Club 277 pts v Tilehurst Royal British Legion 389 pts   Reading Fishing Club 139-12-0 v Tilehurst Royal British Legion 133-15-0
September
4 RDAA MATCH RIVER KENNET  
10 CHARITY MATCH CHILD BEALE THAMES ANGLING PROJECTS
Results 1st G Pook (dorking) 35-13-0   2nd R Rosinski (rfc) 20-9-0 , 3rd M Bowman (sensas A4) 18-1-0   4th P Godfrey (rfc) 16-9-0   5th S Keable (sensas A4) 14-14-0   6th M Vigor (rfc) 13-14-0   7th P Drew (sensas A4) 13-13-0 8th C Wainwright (sensas A4) 13-10-0   9th D Bosher (rfc) 9-10-0   10th J Berry (rfc) 8-15-0   11th P Leek (pangbourne) 7-11-0   12th J Andrews (sensas A4) 7-4-0   13th J Baker (rfc) 4-15-0   14thK Wilkins (rfc) 4-7-0   15th S Palmer (tva) 3-9-0   16th J Mintern (courage) 2-6-0   P Budaji (rfc) dnw   M Hicks (rfc) dnw   S Couling (trbl) dnw .
11 TEAM MATCH PROMENADE THAMES AWAY V TRBL
Results 1st  L.Page-smith (trbl) 17-11-0   2nd D Cowley (trbl) 16-14-0
3rd R Rosinski (rfc) 14-9-0   4th T Littlewood (trbl) 10-7-0
Team result: RFC 340.5 PTS v TRBL 325.5 PTS , RFC 105-6-0 v TRBL 115-9-0
Overall result: RFC 617.5 PTS v TRBL 714.5 PTS , RFC 245-2-0 v TRBL 249-8-0 (TRBL THE TAPPERNS SHIELD) Liam Page-Smith (trbl) wins the individual cup with 65 points
18 TEAM MATCH CHILD BEALE THAMES HOME V GODALMING A.S
Results 1st  M Vigor (rfc) 22-2-0   2nd A Rodgers (godalming) 16-2-0
3rd P Godfrey (rfc) 16-0-0   4th J Ambrose (rfc) 15-4-0
Team result: RFC 71 PTS v GODALMING AS 31 PTS , RFC 99-1-0 v GODALMING AS 40-5-0
25 CHARITY MATCH CHILD BEALE THAMES BARNEY BARRINGTON MEMORIAL
October
2 RDAA RIVER KENNET  
8 CHARITY MATCH CHILD BEALE THAMES ANGLING PROJECTS
9 CLUB MATCH KENNET CALCOT ‘B’ W.T HEDGES CUP
Results 1st A Woolsey 0-6-0   2nd P Budaji 0-4-8   3rd S Tucker 0-1-8   4th T Holt 0-1-0   5th B Tucker 0-0-8
K Wilkins dnw   D Bosher dnw   A Maybanks dnw   L Kemp dnw   M Hicks dnw   R Stephens dnw   J Harding dnw
16 CLUB MATCH GORING THAMES (39-66) STEPNEY CUP
Results 1st M Vigor 19-12-0   2nd K Wilkins 10-12-0   3rd P Godfrey 10-0-0   4th L Wilby 9-15-0   5th J Berry 9-9-0 6th J Ambrose 8-12-0   7th A Woolsey 8-3-0   8th M Hicks 7-4-0   9th P Budaji 6-8-0   10th D Bosher 5-0-0
11th S Tucker 4-13-0   12th T Holt 2-15-0   13th M Hornblow 2-14-0   14th B Tucker 1-12-0   15th G Callaghan 1-7-0   16th A Maybanks 1-5-0   B Willis dnw
23 CLUB MATCH WALLINGFORD ‘B’ THAMES W.E NAYLOR CUP
Results 1st K Wilkins 19-0-0   2nd M Vigor 13-15-0   3rd L Wilby 11-2-0   4th M Stanley 10-11-0   5th M Fairey 7-2-0 6th P Godfrey 6-9-0   7th A Woolsey 6-4-0   8th J Ambrose 5-15-0   9th G Callaghan 5-8-0   10th M Hicks 5-4-0   11th J Baker 4-10-0   12th G Moss 4-6-0   13th M Hornblow 4-5-0   14th D Bosher 2-11-0   15th B Tucker 2-10-0  16th S Tucker 2-3-0   17th P Budaji 1-9-0   J Berry dnw
30 CLUB PIKE MATCH OSIER LAKE  
Results 1st F Northway 9-6-0   2nd K Wilkins 6-9-0   3rd K Sayer 6-6-0   4th D Eddington 6-4-0
5th B Williams 5-7-0 6th A Clark 3-4-0    M Gowers dnw    Bb Willis dnw   I Stewart dnw
November
6 RDAA MATCH WALLINGFORD THAMES  
13 CLUB MATCH PADWORTH CANAL F.EGGLETON CUP
Results 1st R Stephens 3-11-0   2nd J Baker 3-6-0   3rd P Godfrey 3-2-0   4th M Hornblow 1-10-0
5th D Bosher 0-11-0    6th M Vigor 0-10-0   7th J Thumwood 0-8-0   8th T Holt 0-7-0   9th G Callaghan 0-6-0
9th J Ambrose 0-6-0   K Wilkins dnw    A Maybanks dnw    B Tucker dnw   A Woolsey dnw   L Kemp dnw
M Hicks dnw    S Tucker dnw  , L Wilby dnw
20 CLUB MATCH GORING THAMES (1-28) THE COMMITTEE CUP
Results 1st A Woolsey 8-12-0   2nd K Wilkins 4-12-0   3rd P Budaji 3-6-0   4th G Callaghan 3-0-0
5th P Godfrey 2-12-0    6th S Tucker 2-3-0   7th J Ambrose 0-15-0   8th A Maybanks 0-2-0   G Pook dnw
D Bosher dnw   M Hicks dnw   M Vigor dnw   J Thumwood dnw   M Hornblow dnw
27 CLUB PIKE MATCH CHILD BEALE LAKE  
Results 1st J Ives 24-0-0 (3 pike)   2nd B Willis 8-4-0 (1 pike)   K Wilkins dnw    A Clark dnw   F Northway D Eddington dnw   P Evans dnw    I Stewart dnw   J Baker dnw   K Sayer dnw   M Gowers dnw
December
4 RDAA MATCH FROXFIELD CANAL  
11 CLUB MATCH CHILD BEALE THAMES A.E HOBBS MEMORIAL CUP
Results 1st T Holt 4-3-0   2nd A Woolsey 3-4-0   3rd A Maybanks 2-0-0   4th P Budaji 1-11-0   5th K Wilkins 1-4-0
6th T Littlewood 1-1-0   7th G Callaghan 0-14-0   8th L Wilby 0-3-0   J Thumwood dnw   J Berry dnw , D Bosher dnw
P Godfrey dnw   M Hicks dnw   S Protheroe dnw   J Ambrose dnw   M Vigor dnw    M Hornblow dnw
18 CHRISTMAS MATCH KENNET BURGHFIELD RIVER T.F GILLET CUP
Results   P Godfrey dnw   J Berry dnw    A Woolsey dnw    G Callaghan dnw   K Wilkins dnw    A Maybanks dnw  
T Holt dnw    J Ambrose dnw   G Moss dnw    J Baker dnw   D Bosher dnw    M Vigor dnw   L Kemp dnw    R Stephens dnw    A Ivens dnw    B Tucker dnw   L Wilby dnw   M Hicks dnw   P Budaji dnw
25 NO MATCH   CHRISTMAS DAY
January
1 NO MATCH   NEW YEARS DAY
8 RDAA MATCH FROXFIELD CANAL  
15 CLUB MATCH CHILD BEALE THAMES  
Results 1st G Callaghan 6-13-0    2nd A Woolsey 4-8-0    3rd J Ambrose 3-9-0    4th M Hicks 3-5-0
K Wilkins dnw   P Budaji dnw     S Protheroe dnw     M Vigor dnw    A Maybanks dnw     M Hornblow dnw
22 CLUB MATCH FROXFIELD ‘B’ CANAL TIDDLER CUP
Results  1st L Wilby 3-9-0   2nd T Holdsworth 2-5-0   3rd M Hornblow 2-3-0   4th J Ambrose 1-15-0   5th A Woolsey 1-14-0   6th J Baker 1-10-0   7th K Wilkins 1-1-0   8th M Hicks 0-5-0   9th G Callaghan 0-2-0
9th S Tucker 0-2-0   D Bosher dnw   P Budaji dnw
29 CLUB PIKE MATCH OSIER LAKE  
Results  1st P Evans 12-6-0    2nd J Ives 12-3-0    3rd K Wilkins 7-15-0   4th I Stewart 7-0-0
J Baker dnw    B Willis dnw
February
5 RDAA MATCH FROXFIELD CANAL  
12 CLUB MATCH KENNET BEAT 3 ‘B’  
Results 1st P Budaji 4-12-0   2nd G Callaghan 4-4-0   K Wilkins dnw   A Maybanks dnw   A Woolsey dnw
S Tucker dnw   M Hicks dnw
19 CLUB MATCH KENNET BEAT 1 JOE WISE CUP
Results 1st J Baker 5-3-0   2nd B Tucker 0-11-0   3rd P Budaji 0-1-0   K Wilkins dnw   S Tucker dnw   J Berry dnw
D Bosher dnw   J Ambrose dnw    G Callaghan dnw   P Godfrey dnw   A Maybanks dnw
26 PIKE MATCH CHILD BEALE LAKE  
Results 1st A Clark 41-0-0   2nd B Williams 11-11-0   3rd I Stewart 10-5-0   4th F Northway 10-0-0   K Wilkins dnw
J Ives dnw   P Budaji dnw   J Baker dnw . Final pike match cup standings .... 1st J Ives 39 pts , 2nd F Northway 37 pts 3rd K Wilkins 37 pts , 4th A Clark 35 pts
March
5 RDAA MATCH FROXFIELD CANAL  
12 CLUB MATCH CHILD BEALE THAMES LAST MATCH SHIELD
Results 1st K Wilkins 14-13-0   2nd M Vigor 11-2-0   3rd P Budaji 3-7-0   4th T Littlewood 3-5-0   5th J Baker 2-15-0 6th T Holt 2-14-0   7th G Callaghan 2-1-0   8th R Stephens 1-15-0   9th J Berry 1-13-0   9th L Wilby 1-13-0
10th G Jenc 0-11-0   11th M Hicks 0-7-0   12th A Maybanks 0-6-0   13th P Godfrey 0-2-0
D Bosher dnw    G Moss dnw
19 CLUB MATCH SOKE ROW STACEYS  
Results 1st P Budaji 44-10-0   2nd J Thumwood 34-1-0   3rd A Ivens 22-9-0   4th J Ambrose 19-6-0   5th D Bosher 12-14-0   6th A Woolsey 11-5-0   7th G Callaghan 11-3-0   8th K Wilkins 10-5-0   9th G Jenc 9-3-0   10th M Vigor 7-7-0 11th T Holt 5-14-0   12th M Hicks 5-4-0    13th P Godfrey 5-2-0   14th M Hornblow 3-10-0
A Maybanks dnw   J Berry dnw
26 CLUB MATCH FROXFIELD ‘A’ CANAL  
Results 1st S Couling 8-6-0 , 2ndA Woolsey 7-14-0   3rd S Tucker 4-2-0   4th P Godfrey 4-0-0   5th M Vigor 3-10-0 6th J Ambrose 3-7-0   7th G Callaghan 2-13-0   8th D Bosher 2-7-0   9th A Maybanks 2-4-0   10th L Wilby 1-14-0   11th T Holt 1-11-0   12th G Jenc 0-7-0   13th M Hicks 0-4-0   K Wilkins dnw    B Tucker dnw   P Budaji dnw
April
2 CLUB MATCH WHITEHOUSE STACEYS  
Results 1st S Couling 18-1-0   2nd M Hicks 16-12-0   3rd J Berry 13-6-0   4th J Thumwood 12-6-0   5th K Wilkins 10-3-0   6th L Wilby 10-0-0   6th A Woolsey 10-0-0   7th M Hornblow 9-4-0   8th R Stephens 7-15-0   9th M Vigor 7-10-0 10th T Holt 6-12-0   11th S Tucker 4-12-0   12th P Budaji 3-8-0   13th J Ambrose 3-5-0   14th G Callaghan 1-8-0   15th A Maybanks 0-14-0   16th G Jenc 0-13-0    D Bosher dnw
9 CLUB MATCH CHILD BEALE LAKE  
Results 1st G Callaghan 73-0-0   2nd J Thumwood 72-6-0   3rd M Vigor 54-3-0   4th P Godfrey 29-7-0
5th J Ambrose 23-6-0   6th G Jenc 15-12-0   7th T Holt 15-2-0   8th M Hicks 9-8-0   9th L Wilby 7-2-0
10th J Baker 5-5-0 11th B Tucker 2-11-0   12th K Wilkins 1-10-0    13th P Budaji 1-3-0   14th A Woolsey 0-1-0
S Tucker dnw    M Hornblow dnw    A Maybanks dnw   J Berry dnw   D Bosher dnw
16 CLUB MATCH TAPPERNS LAKE  
Results 1st P Budaji 45-1-0   2nd G Jenc 18-13-0   3rd M Vigor 6-2-0   4th S Couling 5-3-0   5th G Callaghan 1-1-0 6th R Stephens 1-0-0   7thJ Baker 0-11-8   8th S Tucker 0-5-8   9th A Woolsey 0-5-0   9th B Tucker 0-5-0
10th L Wilby 0-4-0   10th M Hicks 0-4-0    11th K Wilkins 0-3-8    T Holt dnw   M Hornblow dnw    A Maybanks dnw
J Ambrose dnw    J Thumwood dnw    J Berry dnw
23 CLUB MATCH NEW BARLOWS STACEYS  
Results 1st A Ivens 56-2-0   2nd J Ambrose 54-15-0   3rd J Thumwood 39-12-0   4th M Vigor 22-2-0    5th D Brent 16-12-0   6th G Callaghan 13-10-0   7th M Hornblow 12-5-0   8th M Hicks 4-14-0   9th K Wilkins 0-15-0   T Holt dnw   D Bosher dnw   A Maybanks dnw   S Tucker dnw   S Couling dnw
30 CLUB MATCH CHILD BEALE LAKE  
Results 1st J Ambrose 91-10-0   2nd K Wilkins 62-7-0   3rd P Godfrey 33-5-0   4th J Thumwood 24-8-0   M Hicks dnw   A Woolsey dnw   M Vigor dnw    M Hornblow dnw   T Holt dnw   A Maybanks dnw   G Callaghan dnw   S Tucker dnw   B Tucker dnw   D Bosher dnw
Pairs Cup Result ; 1st J Ambrose/t.holt 91-10-0   2nd K Wilkins/d.bosher 62-7-0   3rd P Godfrey/m.hornblow 33-5-0
May
7 CLUB MATCH FROXFIELD 'C' PAIRS CUP
Results 1st M Vigor 8-4-0    2nd M Hornblow 3-8-0   3rd R Stephens 2-13-0   4th B Tucker 2-9-0   4th R Rosinski 2-9-0   4th A Woolsey 2-9-0   5th J Ambrose 2-6-0   6th G Callaghan 1-1-0   7th S Tucker 1-0-0   8th P Godfrey 0-12-0 9th A Maybanks 0-11-0   K Wilkins dnw   M Hicks dnw    D Bosher dnw    G Jenc dnw    P Budaji dnw
13 WORK PARTY ALL RFC VENUES MEET AT 9 AM
14 WORK PARTY ALL RFC VENUES MEET AT 9 AM
21 CLUB MATCH WHITEHOUSE STACEYS  
Results 1st M Hornblow 27-0-0   2nd J Thumwood 25-0-0   3rd M Hicks 24-12-0   4th G Jenc 21-4-0   5th A Maybanks 17-4-0   6th G Callaghan 13-0-0   7th P Godfrey 12-4-0   8th K Wilkins 11-12-0   9th A Woolsey 10-4-0 10th D Bosher 9-0-0   11th T Holt 8-8-0   11th M Vigor 8-8-0    S Tucker dnw    P Budaji dnw   S Couling dnw
28 CHAMPIONS MATCH CHILD BEALE LAKE CLUB MATCH WINNERS ONLY
Results 1st S Couling 28-14-0   2nd P Godfrey 23-2-0   3rd M Vigor 17-3-0   4th P Budaji 13-2-0
5th J Ambrose 6-8-0   K Wilkins dnw   R Stephens dnw    L Wilby dnw    A Maybanks dnw    G Callaghan dnw
B Tucker dnw   T Holt dnw   A Clark dnw   A Woolsey dnw   A Ivens dnw
28 2016/17 SEASON ENDS
June
2 PRESENTATION NIGHT CALCOT GOLF CLUB 7 PM START
4 2017/18 SEASON STARTS
       
 
ALL READING FISHING CLUB MATCHES ARE DRAW AND GO.

ALL READING FISHING CLUB MATCHES DRAW AT 8.30 AM (UNLESS ADVISED) AND DRAW LOCATION WILL BE ADVISED AT TIME OF BOOKING IN.

ALL RDAA RIVER MATCHES DRAW AT 8 AM AND DRAW LOCATION WILL BE ADVISED AT TIME OF BOOKING.

ALL RDAA CANAL MATCHES DRAW AT 7.30 AM AT THE PIGGERY FROXFIELD.

PLEASE BOOK IN FOR ALL READING FISHING CLUB MATCHES AND RDAA MATCHES BY 2 PM ON THE SATURDAY PRIOR TO THE MATCH YOU WISH TO FISH.
ALL RDAA MATCH BOOKINGS MUST BE ACCOMPANIED BY A £5 BOOKING FEE.

PLEASE BOOK IN FOR THE LONGWATER MATCH BY FRIDAY PRIOR TO THE MATCH AS GREEN PARK SECURITY NEED 24 HRS NOTICE OF THE AMOUNT OF ANGLERS FISHING,ALL MATCH ANGLERS TO MEET AT BUILDING 100 AND REPORT TO SECURITY WITH YOUR RDAA PERMIT.
ALL MATCHES NOT ON READING FISHING CLUB OR RDAA WATERS WILL REQUIRE AN ADDITIONAL PEG FEE.
THE ANNUAL PAIRS MATCH IS COMBINED WITH THE NORMAL CLUB MATCH.

THE KNOCK OUT CUP MATCHES WILL BE ADVISED BY THE MATCH SECRETARY DURING THE COURSE OF THE 2016/17 SEASON.

THE ANNUAL CHAMPION OF CHAMPIONS MATCH IS FOR READING FISHING CLUB MATCH WINNERS ONLY DURING THE 2016/17 SEASON.

THERE ARE 4 CLUB PIKE MATCHES DURING THE 2016/17 SEASON AND THE JOE BAKER PIKE MATCH CUP IS AWARDED TO THE BEST 3 MATCH POINTS TOTAL.

THERE ARE 2 SETS OF TEAM MATCHES DURING THE 2016/17 SEASON AGAINST TILEHURST ROYAL BRITISH LEGION AND GODALMING A.S SO PLEASE BOOK IN FOR THE MATCHES IN THE NORMAL WAY TO BE ELIGIBLE TO FISH FOR THE READING FISHING CLUB TEAM.

THE AWAY MATCH V GODALMING A.S IS LOCATED AT MARSH FARM FISHERY IN SURREY AND THE DRAW IS 9 AM AND FISH 10.30 AM TO 3.30 PM.

ALL READING FISHING CLUB DRAW TIMES AND LOCATIONS ARE ADVISED SO MATCH ANGLERS WHO MAYBE LATE MUST CONTACT THE MATCH SECRETARY OR HIS ASSISTANTS ON THE MATCH COMMITTEE (PHONE NUMBERS LISTED BELOW) OR THEY WILL BE UNABLE TO FISH THE MATCH CONCERNED.

ANNUAL WORK PARTY DATES ARE ON THE 13th AND 14th  MAY 2017 AND ANY HELP CLUB MEMBERS CAN GIVE IS MUCH APPRECIATED,FULL DETAILS FROM THAMES VALLEY ANGLING,KENTWOOD HILL,TILEHURST,BERKSHIRE.

IMPORTANT CONTACT PHONE NUMBERS:
MATCH BOOKINGS:     THAMES VALLEY ANGLING  01189 428249
MATCH SECRETARY:   KEITH WILKINS  07765 996735 / 01189 426418
MATCH COMMITTEE:   JOHN BERRY  07887 273929
                                       DAVE BOSHER  07748 298506
                                       TIM HOLT  07807 179221
 
ALL ABOVE INFORMATION IS CORRECT FOR THE 2016/17 READING FISHING CLUB MATCH SEASON
AS OF 1/6/16
 
KEITH WILKINS  (MATCH SECRETARY READING FISHING CLUB).
 
Fixture List & Results 2011/2012
Fixture List & Results 2012/2013
Fixture List & Results 2013/2014
Fixture List & Results 2014/2015
Fixture List & Results 2015/2016
Fixture List & Results 2016/2017